Opnametenten & -tafels
De opnametent is een betaalbare oplossing indien je niet beschikt over een fotostudio maar toch van de voordelen en functionaliteiten daarvan wilt profiteren. Ook worden opnametenten vaak gebruikt voor productfotografie, het is de ideale manier om een product in de schijnwerpers te zetten.

Kamera Express Mobiele LED Fotostudio 60x60x60cm
Adviesprijs 79,95
62, 95
Bresser BR-PHT200 LED Fototent 120x100x200cm
279,-
Bresser BR-2118B Fotostudio XL 60x60x60cm
69,-

Kamera Express Mobiele Fotostudio 40x40x40cm
Adviesprijs 75,-
59, 95
Godox Portable Triple Light LED Ministudio L80x80x80cm
149, 95
Godox Portable Triple Light LED Ministudio L60x60x60cm
129,-
Caruba Portable Photocube LED 60x60x60cm Dimbaar
Adviesprijs 159,-
99, 99
Photogalerie Portable Mini Studio 50x50 LED
Adviesprijs 99,-
49,-
34, 30
Godox Portable Double Light LED Ministudio L60x60x60cm
119, 95
Orangemonkie Foldio360 Smart Dome
449,-
Rollei lichttent Mini 24 x 24 cm
Adviesprijs 25,-
22, 95
Caruba Portable Photocube LED 70x70x70cm Dimbaar
Adviesprijs 179,-
121,-
Mobiele en compacte fotostudio
Een opnametent en -tafel zijn een mobiele fotostudio voor product- of portretfotografie. De eenvoud van het in- en uitklappen van de opnametent maakt deze uitermate geschikt om mee te nemen op reis of naar een fotoshoot. Opnametenten en -tafels zijn in verschillende formaten beschikbaar, waardoor het zowel mogelijk is om personen als producten vast te leggen. Vanuit een tasformaat bouw je het geheel uit tot een opnametent met verschillende achtergronden, lampen en diffuusdoek. Bij een tafel heb je de mogelijkheid verschillende hulpstukken te bevestigen. Hierbij moet je denken aan lampen, flitsers en schermen. Het voordeel van een tent of tafel is dat deze op elke locatie met een vlakke ondergrond kan worden opgezet. Bresser en Caruba bieden op dit gebied verschillende modellen aan.
Tal van functionaliteiten
Doordat een opnametent en -tafel zijn gemaakt van lichtdoorlatend materiaal kan er gebruik worden gemaakt van licht van buiten de tent. De belichting is uiteraard net als in de studio essentieel voor het vastleggen van het onderwerp. Met de diverse meegeleverde achtergronden, aangevuld met studioflitsers en lampen kun je de vervolgens de perfecte compositie creëren. Het soort opnames dat je in de tent of op de tafel kunt maken is afhankelijk van het formaat. De grotere modellen bieden soms zelfs ruimte voor personen, waardoor portretfotografie mogelijk wordt. De kleinere tenten en tafels zijn dan weer uitermate geschikt voor het vastleggen van producten. Voor stabiele opnames is het noodzakelijk je camera op een statief te plaatsen.
(Mini)studio's voor productfotografie
Met een compacte opnametent heb je je eigen ministudio voor productfotografie. Ideaal voor wanneer je producten goed wil uitlichten, doordat ministudio's vanaf verschillende kanten geopend kunnen worden is het ook mogelijk een product vanaf verschillende kanten te fotograferen. Het effect van de ministudio zorgt ervoor dat een product ook altijd op de juiste manier belicht wordt en zo beter tot z'n recht komt.